Rastislav Búgel Iné športy

Nitra o krok bližšie k 5. miestu

Nitrania nedali Myjavanom ani najmenší náznak nádeje. Po víťazstve 3:0 na sety tak pôjdu do odvety s chladnejšou hlavou.

V prvom zápase volejbalovej extraligy mužov hostila domáca Nitra volejbalistov klubu VO TJ Spartak Myjava. Už od prvého setu bolo jasné, že Nitra nenechá nič na náhodu. Prvý set bol veľkým bojom, no po záverečnej doťahovačke mali viac šťastia domáci hráči (30:28). V druhom sete začali opäť lepšie hráči domáceho Ekonómu, avšak súper zmobilizoval svoje sily. Myjavania Nitre nedarovali ani jednu loptu. Pracne vybojované vedenie o 6 bodov domáci hráči zahodili. Do vedenia sa dostali hosťujúci volejbalisti. Nitranov stálo enormné množstvo síl aby nakoniec aj druhý set zvrátili v svoj prospech (25:22). V tretej časti hry sa dostali do vedenia znovu domáci volejbalisti. Hostia však svoje zbrane nemienili zložiť a otočili stav zápasu. Tretí set bol najnapínavejšou časťou duelu. Doslovne by sa dal nazvať „naháňačkou“ o každý jeden bod. Za stavu 16:23 v prospech súpera to vyzeralo tak, že sa bude pokračovať v hre štvrtým setom. Volejbalisti spod Zobora však nezaváhali, stretnutie otočili a za stavu 26:24 si odnášajú cenné víťazstvo v sérii o 5–8. miesto.

Daniel Oravec, tréner VK Ekonóm:// „Vedel som že to bude ťažký zápas. Nakoľko po tej prehre vo štvrťfinále bolo ťažké motivovať hráčov na našej strane, ale aj na strane súpera. Bol to veľmi kvalitný, bojovný volejbal. Pre divákov bola zaujímavá najmä záverečná časť, posledná koncovka, keď sme vlastnými chybami dali súpera na koňa. Striedanie nám pomohlo a Ľuboš Gál prišiel, videl a zvíťazil. S výsledkom 3:0 sme spokojní a v odvete snáď uhráme prijateľný výsledok, aby sme obsadili to konečné 5. miesto.“//