Monika Földešiová Iné športy

Po krátkej dráme vybojovaná výhra

V 3. kole druhej časti súťaže volejbalovej extraligy mužov privítali zverenci Daniela Oravca súpera z Prešova.

3. kolo skupiny o 5.-10. miesto VK Ekonóm SPU Nitra – VK Mirad PU Prešov 3:1 (15, 17, –21, 25) 97 minút, rozhodovali: Vaško, Kováčik, 200 divákov.

Najlepší hráči zápasu: VK Ekonómv – Peter Šompľak VK Mirad – Peter Tóth ** Daniel Oravec, tréner VK Ekonóm:** Prvé dva sety sme hrali excelentne, súpera sme mali prečítaného. Na konci druhého setu začali chlapci povoľovať na koncentrácii, čo sa prejavilo hlavne v treťom sete. K tomu sa pridala aj zlá herná disciplína, čo sa nám vrátilo stratou setu. Táto situácia trvala až do konca, kedy Šomko zablokoval súpera tak, ako to mali robiť hráči už od začiatku. Vedeli sme, že ani jeden zápas nebude ľahký, nás však teraz hrejú tri body. ** Peter Šompľak:** Prvú polovicu zápasu sme hrali dohodnutú taktiku, vychytali sme v poli, vychádzali nám aj rôzne útoky aj ich kombinácie. V prelomovom treťom sete už súper využil naše poľavenie a vo štvrtom sete sa nám snáď aj vďaka šťastiu podarilo vyhrať. ** Boris Kempa:** Nedávno som bol chorý, ťažko som sa z toho dostával, aj kvôli tomu som nepodával kvalitný výkon. Kvôli slabšie obsadenému kádru sme ani veľmi nestriedali, plus sme stratili koncentráciu. Ale vyhrali sme a teraz nás čaká trocha regenerácie.