Monika Földešiová Basketbal

Eurochallenge Cup: Nitra minula o päť bodov

Slovenskí vicemajstri v basketbale BK Bemaco SPU Nitra podľahli vo svojom úvodnom zápase Eurochallenge cup-u nemeckmu tímu EWE Baskets Oldenburg tesným rozdielom piatich bodov. Aj napriek prehre však bol tím podľa trénera Ľubomíra Urbana dôstojným sú

BK Bemaco SPU Nitra (SR) – EWE Baskets Oldenburg (Nem.) 72:77 (19:26, 19:15, 17:20, 17:16) Zostava a body Nitry: Clemente 29, Vaden 19, Majok 11, Tomek a Nuber po 4 (Vido 4, Jašš 1, Šilinskis 0) Najviac bodov Oldenburgu: Chubb 23, R. Brown 22, Smeulders 9 TH: 31/25 – 24/16, fauly: 21 – 25, trojky: 3 – 3, 1700 divákov

(TASR) – Nitra viedla iba raz, na začiatku 2:0, potom sa dostali k slovu hostia, ktorí si udržali dvojbodový náskok v prvej časti. Po prvej štvrtine Brown zvýšil na výraznejší rozdiel, domáci v závere stiahli na 19:23, ale opäť Brown trojkou zvýšil na 19:26. V druhej časti sa domácim podarilo vďaka chybám súpera znížiť na 26:30, ale skúsení hostia opäť odskočili na 26:38. Nitrania po timeoute trénera Urbana využili svoje šance a podarilo sa im vyrovnať na 38:38. V závere druhej časti prišli zbytočné fauly na domácej strane a tak v prestávke svietil stav 38:41. V tretej časti to bolo ako na hojdačke, raz sa dostali do tlaku Nitrania, raz hostia. Ale nemeckí hráči si udržali vedenie na konci tretej časti 61:55. V poslednej štvrtine sa pokračovalo vo vyrovnanom a vynikajúcom basketbale, v ktorom sa domáci snažili pred fantastickým publikom stav vyrovnať, ale hostia už stretnutie zvládli a vyhrali 77:72.