Monika Földešiová Basketbal

Nitra potvrdzuje rolu favorita

Basketbalisti v Nitre privítali na svojej pôde hráčov z Handlovej. Diváci sa opäť dočkali kvalitných kúskov v podobe Urbanových zverencov.

BK Bemaco SPU Nitra – MBK Handlová 97:65 (31:17, 16:15, 24:16, 26:17) Najviac bodov: Majok 26, Vaden 22, Tomek 14 – A. Jones 34, Terlanda 11, Madaj 8 TH: 24/17 – 17/12, fauly: 15 – 23, trojky: 4 – 9, rozhodovali: Brziak, Šramko, Matejčík, 950 divákov

Nitra mala do druhého extraligového zápasu podobne impozantný nástup ako tomu bolo v sobotu proti Žiline. V úvode bavil divákov efektnými smečiarskymi kúskami predovšetkým Ater Majok a keď Rob Vaden pridal kôš s faulom, Nitrania viedli už 24:7. Potom sa však k slovu dostali aj hostia, no tí po prvej štvrtine zostávali o 14 bodov (31:17).

V druhej desaťminútovke Handlovčania ale pridali v dôraze, nedovolili svojmu súperovi prvých 5 minút hry skórovať a po bodoch aktívneho Jonesa stiahli nitrianske vedenie len na 3 body. Následne sa ale do trháku dostali zas hráči úradujúceho vicemajstra a o pár okamihov bol rozdiel medzi oboma celkami opäť dvojciferný (45:30).

Do druhého dejstva vstupovali domáci hráči s 15 bodovým vedením, ktoré bolo dostatočne vysoké na to, aby sa zápas v podstate už len dohrával. Hostia totiž nemali dostatočnú palebnú silu, nakoľko sám Jones na všetko nestačil. Po bodoch Nubera viedla Nitra pred poslednou časťou hry rozdielom 23 bodov (71:48).

V úvodných minútach záverečnej periódy sa Handlovčania trafili trikrát spoza veľkého oblúka, čím skresali svoje manko na 16 bodov, no samotný záver stretnutia patril opäť zverencom trénera Ľubomíra Urbana, ktorí predviedli zopár exhibičných akcií a celkom zaslúžene si po výsledku 97:65 pripísali druhú výhru v sezóne.